دیدار فرماندار شهرستان ارومیه با سرپرست و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان آذربایجان غربی

تاریخ انتشار : چهار شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۱
دیدار فرماندار شهرستان ارومیه با سرپرست و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان آذربایجان غربی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان آذربایجان غربی فرماندار شهرستان ارومیه سه شنبه ۴ مرداد همزمان با هفته ملی مهارت و کارآفرینی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان آذربایجان غربی حاضر با سرپرست و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در ابتدای این جلسه که به همت معاونت پژوهش و فناوری برگزار شد دکتر رسول خداویردی وند کشتیبان ضمن معرفی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان از این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه مهارت آفرین یاد و عنوان کرد مهمترین رسالت دانشگاه فنی و حرفه‌ای تربیت تکنسین و نیروی کار ماهر است که در صنایع نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند.
سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان آذربایجان غربی افزود: برنامه‌ای که تبیین کرده‌ایم این است که دانشگاه فنی و حرفه‌ای را به یک دانشگاه خلاق، مهارت آفرین و کار آفرین تبدیل کنیم و با توجه به ماموریتی که برای این دانشگاه تعریف شده دانشگاه را به مسیر اصلی خود برگردانیم و بتوانیم در حل مشکلات صنایع مفید واقع شویم.
وی در ادامه به کلام رئیس جمهور در خصوص اینکه دانشگاه باید اتاق فکر دولت باشد اشاره و بیان کرد:  ما می‌توانیم با حضور در کارگروه‌ها و کمیته‌های مختلف شهرستان به عنوان اتاق فکر دولت به فرمانداری کمک کنیم.

دکتر کشتیبان همچنین با بیان این موضوع که طبق آیین نامه دولت دانشگاه فنی و حرفه‌ای دبیر و مسئول شورای مهارت است، گفت: این امر به دلایلی در استان ما محقق نشده و امیدواریم با کمک فرمانداری و به ویژه استانداری شورای مهارت در این استان نیز راه اندازی شود.

در ادامه رابط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان ضمن تبریک هفته مهارت بیان کرد: متاسفانه دانشگاه فنی و حرفه‌ای مظلوم واقع شده و مسائلی در دانشگاه وجود دارد که با استاندارهای وزارت علوم همخوانی ندارد؛ مسائلی مانند کمبود بودجه، نیروی کار و اعضای هیئت علمی در این دانشگاه مشکل بزرگیست که باید بررسی و حل شود.
حجت الاسلام و المسلمین محمد مختارزاده افزود: با توجه به ظرفیت دانشگاه فنی و حرفه‌ای باید استانداری، فرمانداری و سایر دستگاه‌های اجرایی توجه ویژه‌ای به این دانشگاه داشته باشند تا بتوانیم نیروی کار مورد نیاز صنایع را به خوبی تربیت و کمک حال صنایع استان باشیم.

در ادامه این جلسه فرماندار شهرستان ارومیه نیز ضمن گرامیداشت هفته ملی مهارت و کارآفرینی عنوان کرد: تربیت تکنسین از مهمترین مسائلی است که در این زمینه غلفت شده و اینک حلقه واسط و مفقوده صنایع تکنسین است.
وی افزود: با توجه به اینکه دانشگاه‌های ما بعد از انقلاب در تربیت نیروی کار ماهر تلاش کرده‌اند ولی خلا تکنسین در صنایع به شدت احساس می‌شود که دانشگاه فنی و حرفه‌ای این مسئولیت را به عهده گرفته است.
دکتر غلامحسین عماری ادامه داد: صنایع به تکنسین نیاز دارد و ما در این زمینه از دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان کمک خواهیم گرفت؛ همچنین با عضویت این دانشگاه در شورای اداری و کارگروه اشتغال شهرستان میتوانیم باعث ایجاد تعاملات بیشتر دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان و دیگر دستگاه‌های اجرایی شویم.

بعد این جلسه با حضور فرماندار شهرستان ارومیه یکی از خیابان‌های دانشکده فنی و حرفه‌ای شهید قاضی طباطبایی ارومیه به مناسبت هفته ملی مهارت و کارآفرینی به نام مهارت نامگذاری شد.

آخرین اخبار ها


نظرات کاربران

لطفاً نام خود را وارد نمایید
لطفاً ایمیل را وارد نمایید لطفاً ایمیل را به درستی وارد نمایید
لطفاً نظر خود را وارد نمایید

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد