دیدار مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی با سرپرست و هیئت رئیسه دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان

تاریخ انتشار : چهار شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۱
دیدار مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی با سرپرست و هیئت رئیسه دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان آذربایجان غربی دکتر جواد جنگی سه شنبه 4 مرداد 1401 همزمان با هفته ملی مهارت و کارآفرینی با حضور در دانشگاه فنی و حرفه‌ای با سرپرست و اعضای هیئت رئیسه این دانشگاه دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این جلسه که به همت معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه برگزار شد دکتر رسول خداویردی وند کشتیبان ضمن اشاره به هفته مهارت و کارآفرینی و همچنین معرفی دانشگاه فنی و حرفه‌ای عنوان کرد: ماموریت اصلی دانشگاه فنی و حرفه‌ای به عنوان یک دانشگاه مهارت محور و کارآفرین، مهارت آفرینی و کارآفرینی و همچنین تربیت نیروی کار ماهر و تکنسین می‌باشد. 
وی ادامه داد: دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان بعد از دانشگاه ارومیه دومین دانشگاه استان از لحاظ امکانات و منابع است و با توجه به وجود کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های متعدد و همکاران ماهر و متخصص در زمینه‌های مختلف این دانشگاه می‌تواند ماموریت خود در مورد حرکت به سمت دانشگاه خلاق، مهارت آفرین و کارآفرین را به بهترین شکل ممکن انجام دهد و بتواند شکاف موجود در صنایع استان را پر کند.
سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان افزود: با توجه به اینکه ورودی دانشگاه فنی و حرفه‌ای از آموزش و پرورش می‌باشد نیازمند همکاری و کمک آموزش و پرورش هستیم تا در کنار هم نیاز صنایع را آمایش کنیم و رشته‌های مورد نیاز صنایع استان را در هنرستانها و دانشگاه فنی و حرفه‌ای ایجاد کنیم و قطعا خروجی این امر در حل مشکلات صنعت موثر خواهد بود.

در ادامه روسای آموزشکده‌های شهید بهشتی و دختران ارومیه و معاونین دانشگاه به طرح مسائل و نظرات و پیشنهادات خود در خصوص همکاری بین طرفین پرداختند.

سپس دکتر جواد جنگی با اشاره به قدمت دانشگاه فنی و حرفه‌ای بیان کرد: با توجه به این قدمت نباید شاهد این باشیم که این دانشگاه نسبت به دانشگاه‌های دیگر مظلوم مانده است در حالی که قدمت، تجهیزات و مدرک دانشگاه فنی و حرفه‌ای بالاتر و معتبرتر از بسیاری از دانشگاه‌ها می‌باشد و در این زمینه کوتاهی صورت گرفته است. 
مدیر کل آموزش و پرورش استان ادامه داد: این دانشگاه در بین خانواده‌ها باید شناسانده شود تا تفکر غلط در خصوص هدایت تحصیلی فرزندان به رشته‌های نظری از سوی خانواده‌ها اصلاح و تمایل ایشان برای ادامه تحصیل فرزندانشان در رشته‌های هنرستانی و فنی بیشتر شود؛ ما می‌توانیم با تعامل و همکاری بحث فنی و حرفه‌ای را در جامعه ترویج دهیم و خانواده‌ها را توجیه کنیم که ادامه تحصیل فرزندان در رشته‌های هنرستانی و فنی آینده شغلی فرزندان را تضمین خواهد کرد و برای اشتغال وابسته به دولت نخواهد بود.
وی افزود ما اگر تا کنون فرهنگ مهارت آموزی و تحصیل فنی و مهارتی را در سطح جامعه ترویج داده بودیم امروز شاهد مشکلاتی همچون بیکاری جوانان و ضعف در صنعت نبودیم.
دکتر جنگی در ادامه با اشاره به یکی بودن هدف دانشگاه فنی و حرفه‌ای و آموزش و پرورش بر تعامل بین طرفین تاکید و عنوان کرد: حتما باید در طول سال برنامه‌هایی برای تعامل بیشتر بین دو مجموعه و پیشبرد اهداف مشترک در دستور کار قرار گیرد و همچنین به منظور ترغیب دانش آموزان برای ادامه تحصیل در رشته‌های فنی کارشناسان دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان می‌توانند با حضور در مدارس با دانش آموزان، اولیا و مدیران مدارس به صورت رودررو دیدار و گفتگو کنند و دانش آموزان نیز با حضور در این دانشگاه با محیط و رسالت این دانشگاه آشنا شوند.

در پایان این جلسه به منظور ایجاد ارتباط بیشتر میان دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان و اداره کل آموزش و پرورش تفاهم‌نامه همکاری بین طرفین امضا شد.

آخرین اخبار ها


نظرات کاربران

لطفاً نام خود را وارد نمایید
لطفاً ایمیل را وارد نمایید لطفاً ایمیل را به درستی وارد نمایید
لطفاً نظر خود را وارد نمایید

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد