مراسم گرامیداشت ۷۰ سال فعالیت قرآنی آیت الله سیدعلی اکبر قریشی دردانشگاه فنی و حرفه ای قاضی طباطبایی ارومیه برگزار می‌شود.
جلسه هماهنگی بزرگداشت آیت‌الله سیدعلی اکبر قریشی که در محل سالن جلسات دانشگاه فنی و حرفه‌ای قاضی طباطبایی ارومیه برگزار شد.
دکتر پوراسد ریاست دانشکده هدف از برگزاری این مراسم را تجلیل از 70 سال خدمات قرآنی و ده‌ها سال مبارزات انقلابی و تکریم سال‌ها مجاهدت آیت الله قریشی در چهار دهه انقلاب اسلامی دانسته و زمان برگزاری این مراسم را روز چهارشنبه مورخه 06/02/96 راس ساعت 10 اعلام نمودند.
وی افزود: همزمان با برگزاری این آئین، فیلم مستند شخصیتی آیت الله سیدعلی اکبر قریشی که مشتمل بر معرفی وجوه و ابعاد مختلف زندگی این عالم قرآنی است به نمایش در می‌آید.
پور‌اسد محل برگزاری این مراسم را سالن بزرگ امام علی (ع) ارومیه اعلام کرد و افزود: برای شرکت در این مراسم از شخصیت‌های کشوری و علمای شناخته شده حوزه و دانشگاه دعوت شده است.
وی تصریح کرد: در این مراسم علاوه بر رونمایی از تمبر یادبود آیت الله قریشی یکی از مجموعه‌های ورزشی بزرگ دانشگاه فنی حرفه‌ای قاضی طباطبایی ارومیه نیز به نام این قرآن ‌پژوه برجسته کشور نامگذاری خواهد شد.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای قاضی طباطبایی ارومیه گفت: برجسته سازی فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی آیت‌الله قریشی در کنار معرفی جامع فعالیت‌های قرآنی این شخصیت از دیگر برنامه‌های آئین تجلیل از نماینده ادوار و کنونی مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری است