اسفند, ۱۳۹۹ بدون نظر اخبار دانشگاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان آذربایجان غربی، دکتر رضا مهدی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان که بعد از مراسم سومین یادواره شهدای غواص استان در سالن جلسات دانشگاه فنی و حرفه استان برگزار شد با بیان اینکه یادواره چهارم در سطح ملی و با مشارکت استان‌های ساحلی گیلان، مازندران و همچنین استان‌های آذربایجان غربی و زنجان برگزار خواهد شد، ادامه داد: امروز هرچه داریم از شهداست و امنیت فعلی کشور را مدیون جانفشانی شهدا هستیم.

وی با اشاره به فعالیت ۱۸۱ آموزشکده و دانشکده فنی و حرفه‌ای در کشور و تحصیل نزدیک به ۲۰۰ هزار دانشجو افزود: امسال هیچ کمبود اعتبار فرهنگی در هیچ یک از مراکز فنی و حرفه‌ای وجود ندارد و ۱۰۰ درصد بودجه مراکز پرداخت شده است.

دکتر مهدی با بیان اینکه سرانه بودجه فرهنگی دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای برای هر دانشجو در حدود ۱۰ هزار تومان است، تصریح کرد: با شیوع بیماری کرونا هزینه‌های حضور فیزیکی، پذیرایی، رفت و آمد و … حذف و باعث شد در تأمین بودجه فرهنگی امسال با مشکلی مواجه نشویم.

وی با بیان اینکه امسال هیچ کمبود اعتبار فرهنگی در هیچ یک از مراکز دانشگاه فنی و حرفه‌ای وجود ندارد و ۱۰۰ درصد بودجه مراکز پرداخت شده است، اظهار کرد: در دانشگاه‌ فنی و حرفه‌ای سطح کیفی دروس ارائه شده باعث شد فارغ التحصیلانی که واقعاً جویای کار هستند به راحتی جذب بازار کار شوند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور در ادامه با اشاره به چشم‌انداز فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه‌ای در سال ۱۴۰۰ گفت: هدف این دانشگاه تربیت دانشجویی خلاق، نوآور و مسئولیت‌پذیر بوده و چشم انداز دانشگاه فنی و حرفه‌ای برای پنج سال آینده روشن شده است.

وی در ادامه با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب اسلامی بیان کرد: دانشگاه فنی و حرفه‌ای جزو نخستین دانشگاه‌هایی بود که وقتی این سند مطرح شد کارگروه و کمیته‌ای برای تبیین این موضوع تشکیل داد و همایش ملی را در شهریور امسال در قم برگزار کرد و بیش از ۱۰۰ مقاله علمی و پژوهشی دریافت شد.

دکتر مهدی اظهار کرد: با توجه به اینکه بیانیه گام دوم انقلاب تحولی در دانشگاه‌ها به وجود می‌آورد، آن را به عنوان «جریان فرهنگی» و نه «رویداد» برگزار می‌کنیم و در این راستا گام دوم انقلاب به عنوان کلیت جمهوری اسلامی ایران مطرح بوده و یک سند علمی است و شوخی بردار نیست و این سند برای ۴۰ سال آینده است.

وی با تاکید بر شناسایی شخصیت‌های برجسته استانی و معرفی آنها به جامعه تصریح کرد: با توجه به اینکه مفاخر ملی نباید از دست بروند باید ضمن شناسایی آنان، در ابتدا یادواره یا همایش استانی و سپس یادواره کشوری و ملی برای آنها برگزار شود.

About The Author

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *