حضور معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه فنی و حرفه ای استان آذربایجان غربی
اسفند, ۱۳۹۷ بدون نظر اخبار دانشگاه

حجت‌الاسلام و المسلمین محسن قمی صبح روز دوشنبه مورخه ۰۶/۱۲/۹۷ با حضور در دانشگاه فنی و حرفه ای استان آذربایجان غربی بعد از افتتاح یادمان شهدای گمنام تدفین شده در دانشگاه فنی و حرفه ای قاضی طباطبایی ارومیه در دومین یادواره شهدای غواص آذربایجان‌غربی که با حضور مسئولین کشوری و لشگری، دانشجویان و اقشار مختلف مردم در سالن امام علی(ع) ارومیه برگزار شد، شرکت نمودند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان آذربایجان غربی در مراسم دومین یادواره شهدای غواص ضمن عرض تسلیت به خانواده های شهدای غواص حاضر در سالن اظهار کرد: برمبنای فرمایشات مقام معظم رهبری که دانشگاه ها باید کار فرهنگی انجام دهند، ما نیز ایثار و شهادت را در برنامه فعالیت های فرهنگی قرار داده و هر ساله حداقل یک مراسم در رابطه با ایثار و شهدا برگزار می کنیم تا روحیه ایثار و شهادت در جامعه ترویج داده شود.

دکتر پوراسد بیان کرد: سال قبل دو شهید گمنام در دانشکده فنی حرفه ای قاضی طباطبایی ارومیه تدفین گشته و یادمان آن ها کمتر از یک سال ساخته و امروز با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین محسن قمی معاون ارتباطات و بین الملل دفتر مقام معظم رهبری و جمعی از مسئولین لشگری و کشوری، همکاران ، اساتید و دانشجویان دانشگاهها ارومیه افتتاح کردیم.

معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری در دومین یادواره شهدای غواص اظهار داشتند: دانشگاه ها باید به عنوان مرکز تجمع جماعت با بصیرت بوده و در تمام عرصه‌ها حضور فعال داشته باشند تا به این ترتیب زمینه برای ارتقای سطح بینش و آگاهی اجتماعی فراهم شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین محسن قمی همچنین تاکید کرد: دانشگاه و حوزه به عنوان بال‌های بصیرت در جامعه هستند که باید در راستای رشد و تعالی جامعه کوشا باشند و به همین منظور نیازمند همکاری و مشارکت این دو محیط برای تقویت و بهبود روابط و تاثیرگذاری بیشتر بر اقشار مختلف هستیم.

وی ابراز داشت: تقدیم ۱۰۰ شهید دانشجو در آذربایجان‌غربی نشانه اوج علاقه جوانان این مرز و بوم به نظام اسلامی و آرمان‌های انقلاب است که باید مسئولین در همین راستا شرایط را برای ارتقای فکری و روحی جوانان هموار کنند.

مراسم با مداحی حاج منصور اردبیلی و تجلیل از خانواده شهدای غواص استان و رزمندگان غواص حاضر در سالن به پایان رسید.

About The Author

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *